Meditek ile AHEF Arasındaki Anlaşmazlık

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile Hekimleri Federasyonu (AHEF) ve Meditek firması arasında Aile Hekimliği Bilgi Sistemleri (AHBS) konusunda çıkan anlaşmazlık kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. AHEF, AHBS konusundaki mevcut aksaklıkların giderilmesi gerektiğini vurgulayarak, sorumluluğun artık firmanın kendisine ait olduğunu belirtti.

AHEF Yönetim Kurulu’ndan Açıklama

AHEF Yönetim Kurulu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, AHEF-AHBS işbirliğinin uzun bir süredir ilerleme kaydettiğine ve AHEF’in aktivistlerinin özverili çabalarıyla güçlendiğine dikkat çekti. Ancak Meditek firmasıyla yaşanan anlaşmazlıkların, AHEF’in menfaatlerine zarar verdiğini belirtti.

Firma ile Yapılan Görüşmeler

AHEF Yönetim Kurulu, Meditek firmasıyla yeni bir anlaşma olanağı aramış ancak firmanın bu konuda isteksiz davrandığını ve geçmişte yapılan sözleşmenin gerektirdiği sorumlulukları yerine getirmediğini ifade etti. Firma, kullanıcılara SMS göndererek güncelleme yapma yolunu tercih etmiş ve AHEF ile bağlarını koparmıştır.

Hukuki ve teknik ilişkinin tek taraflı olarak feshedildiği belirtilirken, AHEF’in bundan sonra AHEF AHBS markasını sağlam bir şekilde sürdüreceği vurgulandı. AHEF, tüketici hukuku kapsamında destek vermeye hazır olduğunu belirtti ve aile hekimlerine hukuki destek sağlayacağını ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Meditek ile AHEF Arasındaki Anlaşmazlık

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir