Teknopark İstanbul Girişimcilik Destek Programı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknopark İstanbul, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sakarya Teknokent, Sanofi ve Türk Telekomünikasyon iş birliğinde TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destekleme Programı kapsamında girişimcilere destek sağlamaktadır. Bu iş birliğiyle başlatılan girişimcilik ekosistemine destek programı devam etmektedir.

Cube Incubation Projesi

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi olan Cube Incubation, TÜBİTAK 1601 BİGG projesi kapsamında destek almaya hak kazanmıştır. Bu proje, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sakarya Teknokent, Sanofi ve Türk Telekomünikasyon’un iş birliğiyle yürütülmekte olup akıllı ulaşım, temiz teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, iletişim ve sayısal dönüşüm, sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme alanlarında iş fikri olan girişimcilere mentorluk desteği sağlamayı hedeflemektedir.

Başvuru Koşulları

Programa ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve mezunlar başvurabilmektedir. TÜBİTAK BİGG programına başvurular ise şu adresten yapılabilmektedir: Başvuru Linki.

Girişimcilere Sağlanan Destekler

Cube Incubation, girişimcilere iş fikirlerini geliştirmeleri, doğrulama süreçlerini geçirmeleri, performans analizlerini yapmaları, iş planlarını değerlendirmeleri gibi konularda eğitim ve mentorluk desteği sunmaktadır. Ayrıca ofis, laboratuvar ve temiz oda imkanlarından faydalanma, geniş bir network ile iletişim kurma imkanı ve patent desteği gibi fırsatlar da sağlanmaktadır.

Girişimcilik ekosisteminde yer almak isteyen adayların belirli şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu şartları karşılayan girişimciler, 450.000 TL hibe desteği alma fırsatına sahip olacaklardır.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Teknopark İstanbul Girişimcilik Destek Programı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir