Öğretmenler Eylem Kararı Aldı – İstanbul’da Okul Müdürü Cinayeti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğretmenler Eylem Kararı Aldı

İstanbul’da bir okul müdürünün Irak uyruklu bir ailenin çocuğu olduğu iddia edilen öğrenci tarafından öldürülmesi eğitim camiasını derinden sarsmıştır. Bu olay sonrasında öğretmenler, şiddeti protesto etmek amacıyla önemli adımlar atmaya karar verdi.

Olayın Detayları

Özel Eyüpsultan Final Akademi Anadolu Lisesi’nde yaşanan vahim olayda, Irak asıllı olduğu iddia edilen bir öğrenci, okul müdürü tarafından atıldıktan sonra intikam amacıyla silahla saldırarak müdürü hayatını kaybetmesine neden olmuştur.

İş Bırakma Eylemi Planı

Öğretmenler, 9 Mayıs’ta ilk derse girmeme kararı alırken, 10 Mayıs günü ise Türkiye genelinde bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirecekler. Ayrıca, eğitimciler okullarda şiddeti protesto etmek için 1 hafta boyunca siyah kurdele takacaklar.

Sendikaların Açıklamaları

  • Eğitim İş: “Artık yeter, yaşamak istiyoruz! Eğitim emekçileri olarak can güvenliğimizin olmadığı bir eğitim sistemi kabul edilemez. Eğitimde şiddete karşı çıkmak için eylemlerimizi sürdüreceğiz.”
  • Türk Eğitim-Sen: “Öğretmene şiddete hayır diyoruz! Eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek için gerekli yasal düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğretmenler Eylem Kararı Aldı – İstanbul’da Okul Müdürü Cinayeti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir