TOBB Türkiye Eğitim Meclisi Başkanı Yusuf Ekinci’den Eğitimde Önemli Değerlendirmeler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Eğitim Meclisi Başkanı Yusuf Ekinci’den Önemli Değerlendirmeler

Meslektaşlarıyla bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, TOBB Türkiye Eğitim Meclisi toplantısında özel okul temsilcileriyle eğitim gündemini ele aldı.

Yusuf Ekinci’den Yeni Müfredat Taslağına İlişkin Açıklamalar

TOBB Türkiye Eğitim Meclisi Başkanı Yusuf Ekinci, yeni müfredat taslağının mevcut programları seyrelterek daha derin öğrenmeyi hedeflediğini belirterek, “Yeni programda yer alan ‘destekleme’ ve ‘zenginleştirme’ unsurlarının olumlu karşılandığını ve beğenildiğini” ifade etti.

PISA Araştırmaları ve Türkçe Öğretimi

Ekinci, PISA araştırmalarının Türkçenin yeterince öğretilmediğini gösterdiğini vurgulayarak, “Türkçe eğitimi, diğer tüm faaliyetler için temel oluşturur” dedi. Türkçe öğretiminin önemine dikkat çeken Ekinci, “Sorunların çözümü için yeni yöntemler bulunmalı, eğitim fakülteleri de müfredata göre düzenlenmelidir” şeklinde konuştu.

  • Bakanlığın öğretmen eğitimi için bir akademi kurmasının önemli olduğunu belirten Yusuf Ekinci, bu adımın yeterli olmadığını ve eğitim fakültelerinin de güncellenmesi gerektiğini vurguladı.
  • Ekinci, Türkçe öğretiminin yanı sıra matematik ve diğer derslerde de köklü değişikliklerin yapılmasının önemli olduğunu dile getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TOBB Türkiye Eğitim Meclisi Başkanı Yusuf Ekinci’den Eğitimde Önemli Değerlendirmeler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir