Gazze’deki Sağlık Krizi ve DSÖ’nün Çağrısı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DSÖ, Refah’ta geniş çaplı bir askeri operasyonun insanlık dramına yol açabileceği endişesini dile getirdi. Bölgede 1,2 milyondan fazla insanın yaşadığı ve birçoğunun başka yere taşınamayacağı belirtildi.

Hastaneler Yetersiz Durumda

Dünya Sağlık Örgütü, Gazze’deki hastanelerin yetersiz olduğunu ve saldırılar nedeniyle sınırlı kapasitede çalıştığını bildirdi. Acil durum çabaları kapsamında sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ve genişletilmesi için acil adımlar atıldığı ancak sağlık sisteminin çökebileceği uyarısında bulundu.

Yeni Sahra Hastanesi Kuruluyor

DSÖ ve ortakları, Refah’ta El Mawasi’de yeni bir sahra hastanesi kurma çalışmalarına başladı. Bu hastane, artan sağlık ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla hızla inşa ediliyor.

İnsani Yardıma Erişim Zorlukları

Acil insani yardımın Gazze’ye ulaştırılmasını engelleyen faktörlerin kaldırılması gerektiği vurgulandı. DSÖ, kalıcı bir ateşkes ve acil yardımların engelsiz bir şekilde bölgeye ulaştırılması gerektiğine dikkat çekti.

Sağlık Çalışanlarının Güvenliği Önemli

Çatışma sırasında sağlık tesislerinin korunması ve sağlık çalışanlarının güvenliğinin sağlanması gerektiği vurgulandı. Sağlık hizmetlerinin kutsallığının korunması ve hayat kurtarmak için çaba sarf edenlerin güvende olması gerektiği belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gazze’deki Sağlık Krizi ve DSÖ’nün Çağrısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir