Prof.Dr. Canan Karatay’dan Sağlıklı Yaşam Tavsiyeleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Prof.Dr. Canan Karatay, ”Karatay Sözü” adlı Youtube kanalında sağlıklı yaşam için mayıs ayındaki şifa sırlarından bahsetti. Karatay, doğanın canlanmasıyla birlikte insanların da mutluluğunun arttığını belirtti. Aynı zamanda 6 Mayıs’ı da önemli bir gün olarak vurgulayarak insanların sağlıklı ve mutlu olmalarını diledi.

Enginarın Sağlığa Faydaları

Enginarın karaciğeri koruyucu özelliği olduğunu vurgulayan Karatay, içerdiği antioksidanlar sayesinde karaciğeri temizlediğini ve yağlanmayı önlediğini belirtti. Ayrıca, enginarın C vitamini ve diğer minerallerle zengin bir besin olduğunu söyledi. Enginar yaprağının da safra akışını düzenleyerek karaciğere fayda sağladığını ifade etti.

Baklagillerin Önemi ve Besleyici Değeri

Karatay, baklagillerin yüksek protein, sağlıklı yağlar, mineraller ve vitaminler içerdiğini belirtti. Yeşil renklerinin ve besin değerlerinin yüksekliğinin yanı sıra böbrek sağlığına da faydalı olduğunu söyledi. Taze baklagillerin C vitamini içeriğinin de yüksek olduğunu vurguladı.

Kirazın Tüketim Önerileri ve Besin Değeri

Kirazın tüketiminde önemli olanın kişinin sağlık durumu olduğunu belirten Karatay, şeker hastaları ve ürik asit yüksekliği olanların dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Kirazın yüksek C vitamini içeriği ve doğal antioksidanlar sayesinde sağlık için faydalı olduğunu belirtti. Ayrıca, doğal ve ilaçsız kiraz tüketiminin önemine değindi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Prof.Dr. Canan Karatay’dan Sağlıklı Yaşam Tavsiyeleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir