YandexART ve Yapay Sinir Ağları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yandex, metin komutlarıyla görseller ve animasyonlar oluşturan Yandex AI Rendering Technology (YandexART) yapay sinir ağını sunmaktadır. YandexART, görselleri ve animasyonları “cascade diffusion” yöntemiyle üreterek her seferinde daha yüksek çözünürlükte modeller oluşturur.

YandexART Kullanım Alanları

YandexART, Şedevrum uygulamasında kullanıcıların görsel ve video içerik oluşturmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca Yandex Business reklamlarında görselleştirme sürecine destek olmaktadır. Yakın gelecekte Yandex Keyboard ve diğer hizmetlerde de kullanılabilecektir.

YandexART’ın Özellikleri

  • YandexART, yapay sinir ağı eğitiminde kullanılan veri setini 1,5 kat artırarak 330 milyon görsele ulaşmıştır.
  • Yenilenen yapay sinir ağı, hiper-gerçekçi portreler oluştururken yüzleri, gözleri ve elleri daha iyi işleyebilmektedir.
  • Geliştirilen metin tanıma algoritması sayesinde YandexART, kullanıcıların isteklerini daha iyi anlayarak en iyi görüntüleri sunmaktadır.

Yandex Business ve Yandex Keyboard

Yandex Business: Yandex Business, Yandex Search, Yandex Maps ve birçok iş ortağının web sitelerinde ve uygulamalarında otomatik reklamlar yayınlamaya yönelik bir hizmettir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için reklam kampanyalarını otomatik olarak yönetir.

Yandex Keyboard: Yandex Keyboard, mobil cihazlar için sanal bir klavyedir ve yapay zeka destekli önerilerle yazma işlemini hızlandırır. 100’den fazla dil desteği sunmakla birlikte çeviri aracı ve ses girişi özelliklerine de sahiptir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YandexART ve Yapay Sinir Ağları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir