Teknopark İstanbul: Patentli Firmalara Ev Sahipliği Yapan Lider Teknopark

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en fazla patentli start-up firmasına ev sahipliği yapan Teknopark İstanbul, bu yıl üçüncü kez birinci oldu. Patent Effect tarafından yayınlanan Türkiye’nin Patent Raporu’na göre, 2022’de 77 patentli start-up firmaya ev sahipliği yaparak zirvedeki yerini koruyan Teknopark İstanbul, toplam 1.010 patentli start-up firmasının 783’üne ev sahipliği yapmaktadır.

Samsun’da Serbest Hekimlerin Ameliyat İşlemleri Durduruldu!

Samsun’da bulunan 30’a yakın serbest hekim, 60 gündür ameliyat yapamamaktadır. Bu durum, sağlık sektöründe ciddi bir krize yol açmıştır. Yetkililer, konuyla ilgili detaylı inceleme başlatmıştır.

Bilal Topçu: Teknopark İstanbul Girişimcilerini Destekliyor

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, Teknopark’ın genç olmasına rağmen üst üste üçüncü kez Türkiye’nin en çok patentli firmasına ev sahipliği yapmasının ardında yatan sebepleri paylaştı. Topçu, Teknopark’ın girişimcileri Teknodestek programıyla desteklediğini, fikri sınai mülkiyet hakları konusunda hibe sağladıklarını belirtti.

Teknopark İstanbul: Derin Teknoloji Merkezi

Teknopark İstanbul, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve İstanbul Ticaret Odası ortaklığında kurulan Türkiye’nin derin teknoloji merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Savunma, havacılık, uzay, siber güvenlik, enerji, yapay zekâ, robotik sistemler ve biyoteknoloji gibi birçok alanda Ar-Ge faaliyetleri yürüten Teknopark İstanbul, 400’den fazla firma ve 9 bin Ar-Ge mühendisiyle 3 bine yakın milli projede derin teknoloji üretmektedir.

Savunma ve Diğer Sektörlerde Öncü Firmaların Bulunduğu Teknopark

Savunma ve Diğer Sektörlerde Öncü Firmaların Bulunduğu Teknopark

  • Teknopark İstanbul, savunma, havacılık ve uzay sektörlerinde Türkiye’nin global alanda kendisini kanıtlamış en önemli şirketlere ev sahipliği yapmaktadır.
  • Ayrıca siber güvenlik, enerji, yapay zekâ ve robotik sistemler ile biyoteknoloji alanlarında da faaliyet gösteren firmalar Teknopark İstanbul çatısı altında bulunmaktadır.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Teknopark İstanbul: Patentli Firmalara Ev Sahipliği Yapan Lider Teknopark

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir