1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Aile Çalıştayı: Ailelerin Korunması ve Güçlendirilmesi

Aile Çalıştayı: Ailelerin Korunması ve Güçlendirilmesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye genelinde ailelerin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahlarının artırılması amacıyla 81 ilin koordinasyonunda “Aile Çalıştayı” düzenliyor. Bu çalıştaylar, farklı konu başlıkları altında üniversiteler, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarının katılımıyla gerçekleşiyor ve 22 Eylül 2023 tarihine kadar devam edecek.

Konu Başlıkları:

  • Aile, Eşitlik ve Adalet: Aile içi eşitlik ve adaletin sağlanması konusunda mevzuat, uygulamalar ve geliştirilmesi gereken alanlar tartışılıyor.
  • Aile, Sosyal Kalkınma ve Refah: Ailelerin ekonomik ve sosyal yönden desteklenmesi için alınabilecek tedbirler ve destekler ele alınıyor.
  • Aile, Hayat Boyu Gelişim ve Öğrenme: Aile bireylerinin hayat boyu öğrenme ve gelişimlerini desteklemek için yapılması gerekenler inceleniyor.

Ailenin Toplumdaki Yeri ve Önemi:

Bu çalıştaylar, ailenin toplum içindeki önemini vurgulayarak, ailelere daha iyi hizmet sunmayı amaçlıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ailenin ülkenin temeli olduğunu belirterek, “Güçlü Birey, Güçlü Aile, Güçlü Türkiye” anlayışıyla ailenin korunması ve güçlenmesi için çalışmaların devam edeceğini ifade etti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aile Çalıştayı: Ailelerin Korunması ve Güçlendirilmesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir