1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Batman’da Ziyaretlerde Bulundu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Batman’da Ziyaretlerde Bulundu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Batman ziyaretinde kadınların ekonomiye katılımına desteklerini sürdüreceklerini belirtti. Valilik ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığı’nda teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Bakan Göktaş, yeni yılın ilk günlerinde kentte bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği ve Toplumsal Dayanışma Vurgusu

Bakan Göktaş, Batman’daki temasları kapsamında Necat Nasıroğlu Külliyesindeki bir etkinlikte yaptığı konuşmada, kadın-erkek ayrımı yapmadan toplumsal dayanışma içinde olacaklarını vurgulayarak, kadınların üretime katılımını artırmayı hedeflediklerini belirtti. Yenilikçi programlar ve projeler geliştirerek sosyal hizmetler alanında ilerleme sağlayacaklarını söyledi.

Programlar kapsamında Aile Destek Merkezleri (ADEM) ve Çok Amaçlı Toplum Merkezleri’nin (ÇATOM) önemine değinen Göktaş, kadınların iş becerilerini geliştirme ve toplumsal hayata katılımlarını destekleme amacıyla bu merkezlerde faaliyetler yürüttüklerini dile getirdi.

Down Sendromlu Birey Anısına Açılan Park

Down Sendromlu Birey Anısına Açılan Park

Bakan Göktaş, Batman’da down sendromlu Habip Hasar’ın adının verildiği Habip Başkan Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi. Parkın, kentte down sendromlu bireyin anısına yapılan ilk park olma özelliği taşıdığını belirten Göktaş, Hasar’ın ailesiyle de bir araya geldi. Parkın açılışıyla birlikte kentteki engelli bireylerin de toplumsal yaşama katılımını teşvik eden adımların atıldığı vurgulandı.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Batman’da Ziyaretlerde Bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir