Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Açıklamaları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın Açıklamaları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kadına yönelik şiddetle mücadelede yasal altyapının güçlendirilerek kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemli bir seviyeye taşındığını belirtti. Bakan Göktaş, kadına yönelik şiddetle mücadelede sıfır tolerans ilkesiyle çalışmaların yürütüldüğünü vurguladı.

Ulusal Eylem Planları ve Yasal Altyapı

Bakan Göktaş, kadına yönelik şiddetle mücadele yol haritasını belirleyen ve temel politika önceliklerini ortaya koyan ulusal eylem planlarının 2007 yılından beri kararlılıkla uygulandığını ifade etti. 6284 sayılı kanunun kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin yasal altyapının güçlendirildiğinin ve mücadelenin bir üst seviyeye taşındığının en önemli göstergesi olduğunu belirtti.

5 Ana Hedef Belirlendi

5 Ana Hedef Belirlendi

Bakan Göktaş, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4.Ulusal Eylem Planı” ile kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi için ‘Adalete Erişim ve Mevzuat’, ‘Politika ve Koordinasyon’, ‘Koruyucu Önleyici Hizmetler’, ‘Toplumsal Farkındalık’ ve ‘Veri ve İstatistik’ konularında 5 ana hedef belirlediklerini açıkladı.

Kurumsal Kapasitenin Artırılması ve Hizmetler

Bakan Göktaş, kadına yönelik şiddetle mücadelede Bakanlığın kurumsal kapasitesini artırarak vatandaşlara sunulan hizmet kalitesini yükselttiklerini belirtti. 81 ilde 149 kadın konukevi, 82 ŞÖNİM ve 410 Sosyal Hizmet Merkezi ile toplamda 641 sosyal hizmet kuruluşu aracılığıyla hizmet verdiklerini ifade etti.

… Diğer içerikler …

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Açıklamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir