Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan Çocuklara 580 Milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek Müjdesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması amacıyla Ekim ayı içerisinde 580 milyon TL değerinde Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Bakan Göktaş, çocuk politikalarının aile bütünlüğünün korunması ve çocukların sağlıklı bireyler olarak aile ortamında yetiştirilmesi üzerine şekillendiğini vurgulayarak, ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için Sosyal ve Ekonomik Destek sağladıklarını belirtti.

Aile bütünlüğünün korunması ve çocukların aileleriyle birlikte geleceğe hazırlanması konusuna önem verdiklerini dile getiren Bakan Göktaş, çocukların ekonomik sebeplerle ailelerinden ayrılmamasını hedeflediklerini söyledi.

Bakan Göktaş, kimseyi geride bırakmayan toplum vizyonuyla hareket ettiklerini belirterek, “SED ödemesiyle ailelere destek oluyoruz. Bu ödeme sayesinde aileler, çocuklarının temel ihtiyaçlarını ve eğitim harcamalarını karşılayabiliyor. Bu doğrultuda Ekim 2023 ödemesi olarak toplam 580 milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek sağladık” dedi.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan Çocuklara 580 Milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek Müjdesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir