1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı’ndan Çocuklara Yönelik Sosyal Destek Açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı’ndan Çocuklara Yönelik Sosyal Destek Açıklaması

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Aralık ayında 587 milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapıldığını duyurdu.

Çocuklara Özel Verilen Değer

Bakan Göktaş, çocuklara yönelik hizmetlere özel önem verdiklerini belirterek, çocukların farklı ihtiyaçlarını gözeterek hizmetlerin çeşitlendirildiğini ifade etti. Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) programıyla çocukların ailelerinden ayrılmadan desteklendiğini vurguladı.

Aile Bütünlüğünün Korunması

Göktaş, aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukların aileleriyle bir arada geleceğe hazırlanmasına odaklandıklarını belirtti. Ailelerle birlikte çocukların büyümesini sağlayarak toplumsal değerlerin korunmasına katkıda bulunduklarını dile getirdi. Aile odaklı sosyal hizmet modelleriyle çocukların aile şefkati ve sıcaklığı içinde yetişmelerini sağlamaya çalıştıklarını vurguladı.

Bakan Göktaş, çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesi için çalıştıklarını belirterek, Sosyal ve Ekonomik Destek ödemeleriyle çocukların sosyal açıdan desteklendiğini ve eğitim giderlerinin karşılandığını açıkladı.

BSHA – Bilim Sağlık ve Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı’ndan Çocuklara Yönelik Sosyal Destek Açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir