1. Haberler
  2. Eğitim
  3. AİLEM Engelsiz İletişim Merkezi Açılışında Bakan Göktaş’tan Önemli Açıklamalar

AİLEM Engelsiz İletişim Merkezi Açılışında Bakan Göktaş’tan Önemli Açıklamalar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AİLEM Engelsiz İletişim Merkezi açılışında konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye’deki işitme kaybı yaşayan insanların hayatını kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirtti. Bakan Göktaş, halkı ihtiyaç duydukları her alanda desteklediklerini vurgulayarak, engelsiz yaşam konusundaki çalışmaların önemini vurguladı.

AİLEM Engelsiz İletişim Merkezi’nin Sunacağı Hizmetler

AİLEM Engelsiz İletişim Merkezi, işitme engeli olan veya olmayan bütün vatandaşların birbirini duyup anlaşabileceği özel bir iletişim merkezi olarak hizmet verecek. Türk işaret dilini kullanan herkes için ortak bir iletişim merkezi haline dönüşecek olan merkez, web ve mobil uygulama üzerinden erişilebilecek. Merkezde işitme engelli vatandaşların ihtiyaç duydukları bilgilere erişimi sağlanacak ve tercüman eşliğinde görüntülü konferanslar düzenlenebilecek. Bu sayede işitme engelli vatandaşların toplumsal hayata daha etkin bir şekilde katılmaları sağlanacak.

  • Merkezde Türk işaret dilini öğrenmek ve geliştirmek isteyenler için Güncel Türk İşaret Dili Sözlüğü erişime açılacak.
  • AİLEM Engelsiz İletişim Merkezi, işitme engellilere yönelik çeviri hizmetleri sunacak ve vatandaşlar arasındaki iletişimi güçlendirecek.
  • Merkez, 57 ilde toplam 78 Türk işaret dili tercümanı ile hizmet verecek ve işitme engelli vatandaşlara destek sağlayacak.

AİLEM Engelsiz İletişim Merkezi’nin Canlı Bağlantı Deneyimi

AİLEM Engelsiz İletişim Merkezi'nin Canlı Bağlantı Deneyimi

Bakan Göktaş, Engelsiz İletişim Merkezi’nin insanlar arasında sağlam bir köprü kuracağını belirterek, işitme engelli velisi olan bir öğretmenin veya işitme kaybı hastası olan bir doktorun tercümanlardan destek alabileceğini ifade etti. Merkezin vatandaşlar arasındaki iletişimi ve teması güçlendireceğine inandığını vurgulayan Göktaş, AİLEM Engelsiz İletişim Merkezine canlı bağlanarak sistemi uygulamalı olarak tanıttı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AİLEM Engelsiz İletişim Merkezi Açılışında Bakan Göktaş’tan Önemli Açıklamalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir