Bakan Göktaş: “Türkiye Yüzyılında Ailemiz, İstikbalimiz”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 26-27 Ekim tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek 8. Aile Şûrası’nı Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenleyecek. Bakan Göktaş, “Türkiye Yüzyılında Ailemiz, İstikbalimiz” ana temasıyla Şûra’nın yapılacağını belirtti.

Aile Şûrası Geçmişi ve Önemi

Bakan Göktaş, aile kurumuna verilen önemi vurgulayarak, aile politikalarının ve aileye yönelik sosyal hizmetlerin ulusal düzeyde ele alındığı bu platformun önemini belirtti. Hatırlatmak gerekirse, en son Aile Şûrası 2019’da ‘Aileye Değer, Türkiye’ye Değer’ temasıyla gerçekleştirilmişti.

Hazırlık Çalışmaları ve Katılımcılar

Bakan Göktaş, Şûra hazırlıkları kapsamında ülke genelinde Aile Çalıştayları düzenlendiğini ve ayrıca 15 binden fazla hane ziyareti gerçekleştirildiğini söyledi. Bu saha çalışmalarının, Şûra temalarının ve komisyon içeriğinin oluşturulmasına önemli katkı sağladığını ifade etti.

Şûra Konu Başlıkları ve Komisyonlar

Şûra’da altı farklı başlık altında toplanan müzakere konularının sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, kamu kurumları temsilcileri ve diğer paydaşların katılımıyla ele alınacağını belirten Bakan Göktaş, bu başlıkların “Nüfus ve Demografi,” “Çevre ve İklim,” “Aile ve Hukuk,” “Dijitalleşme,” “Sosyal Kalkınma” ve “Yaşam Döngüsü ve Aile Dayanıklılığı” olduğunu ifade etti.

Vizyon Belgesi ve Eylem Planı

Bakan Göktaş, bu çalışmaların 2024-2028 Ailenin Güçlenmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı’na kaynak oluşturacağını ve bu belgenin aile ve evlilik kurumu ile aile bireylerinin güçlenmesine yönelik stratejiler, hedefler ve faaliyetler içereceğini belirtti. “Türkiye Yüzyılında Ailemiz, İstikbalimiz” temasıyla, Cumhuriyetimizin 100. yılında aile politikalarının belirlenmesi ve uygulanması için çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Göktaş: “Türkiye Yüzyılında Ailemiz, İstikbalimiz”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir