Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla kaleme aldığı bir mektupla öğretmenlere başarılar diledi. Öğretmenlere kısa mesaj gönderen Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Sevgili Meslektaşım, Cumhuriyetimizin 100. yılını “Türkiye Yüzyılı”na taşıyacak siz değerli öğretmenlerimiz için duygu ve düşüncelerimi ifade eden mektubu sizlerle paylaşıyorum.” ifadelerini kullandı.
Bakan Tekin’in Mektubundan Öne Çıkanlar
Bakan Tekin mektubunda şöyle dedi: “Kıymetli Meslektaşlarım, Hepinizi içtenlikle selamlıyorum. Türkiye’nin müreffeh yarınlarını inşa eden siz kutsal meslek insanları. Kültür, görgü ve her yönüyle eğitilmiş çocuklarımızın büyüyüp kendi dünyalarını kurma serüvenlerinde kuşkusuz en çok sizler hatırlanacaksınız. Yarını bugünden inşa etmenin evrensel gerçekliğinde, nesilleri her bakımdan çağımızın şartlarına göre hazırlamak biz eğitimcilerin gayretleriyle vücut bulacaktır. Çocuklarımızın sadece zihinlerine değil; kalplerine de dokunan her öğretmen, yepyeni bir dünya kurup anılmaya değer hatıraların en kutsal ve en hüzünlü tarafında yer alacaktır.
Sağlıklı Beslenme Çantası İçin Öneriler
Sağlıklı Bir Beslenme Çantasında Neler Olmalı?
Öğrencilerin sağlıklı bir şekilde beslenmesi için beslenme çantalarında bulunması gereken besinler arasında sebzeler, meyveler, tam tahıllı ekmekler, süt ve süt ürünleri, kuru yemişler gibi besinler bulunmalıdır.
Öğretmenler Odası Sohbetleri ve Deneyimler
Özellikle “Öğretmenler Odası” sohbetlerinde tecrübe edilen hususlardan biri, öğretmenlerin emek yorgunluğu, merhamet ve mutluluğunun hep bir arada olmasıdır. Öğretmenlerin çocuklarla ilgili konuşmaları, öğrencilere duydukları büyük sorumluluğu gözler önüne sermektedir.
Türkiye Yüzyılı Vizyonu
Kıymetli Arkadaşlarım, Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve teknolojik bağımsızlığını sağlamanın yanı sıra kültürel mirasını gelecek nesillere aktarmak da büyük önem taşımaktadır. Öğretmenler, Türkiye’nin geleceğini inşa ederken bilgiyi, ahlakı ve değerleri genç nesillere aktararak medeniyet bilincini güçlendirmektedirler.