Belediye Başkanları ve Okul İnşaatları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bazı belediye başkanlarının okul inşaatlarını mühürlediğini belirtti. Bakan Tekin, okulların inşaatlarına engel olan belediye başkanlarını eleştirdi. Ayrıca, bazı belediyelerin okulların harcadığı su paralarını yüksek miktarlarda alarak ticari alan olarak değerlendirdiğini ifade etti.

Ailelerin Eğitime Katkısı

Ailelerin Eğitime Katkısı

Bakan Tekin, eğitimde başarıya ulaşmanın önemli bir kısmının ailelerin katkısına bağlı olduğunu vurguladı. Olgunlaşmanın, başarının ve eğitimin temelinin ailede atıldığını belirten Tekin, ailelerin eğitim sisteminin bir parçası olduğunu ve herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.

Proje Okulları ve Eğitim Sistemi

Bakan Tekin, eğitimde proje okulu kavramının kendisini mutlu ettiğini ifade etti. Türkiye’deki eğitim sistemine proje okulu kavramını kazandıran kişi olduğunu belirten Tekin, proje okulların il il yerel ihtiyaçlara göre kurgulandığını ve öğretmenlerin sisteme katkılarının önemli olduğunu belirtti. Ayrıca, proje okulu kavramının Anadolu’da yaygınlaşmasının sevindirici olduğunu dile getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Belediye Başkanları ve Okul İnşaatları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir