Çocuk Gelişim Uzmanına ‘Kınama’ Cezası İptal Edildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Olay, Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde gerçekleşti. Türk Sağlık Sen temsilcileri tarafından yapılan açıklamada, Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde görev yapan bir Çocuk Gelişim Uzmanı’nın adli işlemlerle ilgili çağrıldığı bir durumda şehir dışında olduğunu belirtmesine rağmen, “Kasıtlı olarak verilen emir ve görevleri tam ve zamanında yapmamak, görev mahallinde kurumlarca belirlenen usul ve esasları yerine getirememek” suçlamasıyla kınama cezası aldığı bildirilmişti.

Türk Sağlık Sen, söz konusu cezanın iptali için dava açmıştı. Davayı inceleyen Bolu İdare Mahkemesi, Haziran ayı görev listesinin davacı üyenin göreve çağrılma tarihinden üç gün sonra tebliğ edildiğini ve kolluk kuvvetleri tarafından aranmadığını belirtti. Mahkeme, üyenin kasıtlı olarak göreve gitmeme eylemini gerçekleştirmediğine hükmederek kendisine verilen cezayı iptal etti.

Kamu Hizmetlerinde Sorumluluk ve Adalet

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “İdareler, bahanelerle çalışanlara ceza vermeyi bırakmalıdır. Çalışanın hiçbir kusuru olmadan ceza verilmesi kabul edilemez bir durumdur. Kamu hizmetlerinde idarelerin görevlerini yerine getirmesi durumunda aksama olmaz. Türk Sağlık Sen olarak haksız duruma düşen tüm üyelerimizin yanındayız ve haklarını savunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

(Kaynak: BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çocuk Gelişim Uzmanına ‘Kınama’ Cezası İptal Edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir