Deprem Bölgesinde Norm Kadro Fazlası Öğretmenler için Re’sen Atama Talebi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Eğitim Sen tarafından yapılan açıklamada, deprem bölgesinde görev yapan norm kadro fazlası öğretmenlerin re’sen atamalarının bir yıl ertelenmesi talep edildi. Sendika yetkilileri, Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderdikleri yazıda bu konuya dikkat çekti.

Mağduriyet Riskine Dikkat Çekildi

Deprem bölgesinde yaşanan deprem felaketi sonrasında vatandaşların şehirlerini terk etmeleriyle birlikte okullardaki öğrenci sayılarında azalma yaşandığı belirtildi. Ancak, depremden önceki şehirlerine dönmeye başlayan vatandaşların artmasıyla öğrenci mevcutlarının yeniden arttığı vurgulandı. Bu durumda norm fazlası öğretmenlerin mağduriyet riski olduğu ifade edildi.

Türk Eğitim Sen yetkilileri, re’sen atama işlemlerinin 22 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirileceğini hatırlatarak, bu durumun öğretmenlerin istemedikleri ya da uzak okullara atanma riskiyle karşı karşıya kalabileceklerini belirtti. Bu sebeple, norm fazlası durumuna düşen öğretmenlerin işlemlerinin bu yıl ertelenmesi talebinde bulundular.

Türk Eğitim Sen, deprem bölgesinde norm kadro fazlası öğretmenlerin yaşayabileceği muhtemel mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı’ndan destek bekliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Deprem Bölgesinde Norm Kadro Fazlası Öğretmenler için Re’sen Atama Talebi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir