1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Depremzede Çocukların Güvenli Şehirlere Nakledilmesi ve İyileştirme Faaliyetleri

Depremzede Çocukların Güvenli Şehirlere Nakledilmesi ve İyileştirme Faaliyetleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depremzede Çocukların Güvenli Şehirlere Nakledilmesi

Depremzede Çocukların Güvenli Şehirlere Nakledilmesi

Hollanda’da bulunan, Türkçe konuşan ve depremzede olduğu öne sürülen çocukla ilgili haber kamuoyunda tartışılırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerdeki çocukların güvenli şehirlerdeki çocuk kuruluşlarına nakledildiğini söyledi.

Deprem Sonrası İyileştirme Faaliyetleri

Deprem Sonrası İyileştirme Faaliyetleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, deprem sonrası süreçte depremden etkilenen ailelere, aile birleşimi yapılan çocuklara yönelik psikososyal destek ve gerekli her türlü desteği düzenli olarak sağladıklarını belirtti. Ayrıca, deprem sonrası süreç için afet ve acil durumlara yönelik tedbir ve düzenlemeler yaptıklarını vurguladı.

Afet durumlarına yönelik Afet ve Acil Durum Müdahale Hizmetleri Yönetmeliği ile Türkiye Afet Müdahale Planı’nın yol haritaları niteliğinde olduğunu belirten Göktaş, bakanlık olarak Psikososyal Destek Çalışma Grubu’nda ve Afet Ayni Bağış Depo Yönetimi Dağıtım Çalışma Grubu’nda ana çözüm ortağı olduklarını aktardı.

Bakan Göktaş, yapılan faaliyetlerde sosyal taraflarla işbirliğinin önemine vurgu yaparak, toplumun her kesimini etkileyen hizmetlerin yürütülmesinde sosyal tarafların katkısının kritik olduğunu belirtti. Ayrıca, deprem sonrası afetten etkilenen tüm illerde psikososyal destek hizmetlerini tüm destek çözüm ortaklarıyla birlikte yürüttüklerini ifade etti.

Bakan Göktaş, deprem bölgesinde yürütülen çalışmalara da değinerek, sahadaki her paydaşın desteğinin önemli olduğunu belirtti. Deprem sonrası süreçte ayni bağışlar ve ödenek aktarımlarıyla afetzedelere destek olunduğunu ve çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

Özellikle depremde ebeveynlerini kaybeden, aile büyüklerine ulaşılamayan ve refakatsiz kalan çocuklarla ilgili özel çalışmalar yürütüldüğünü belirten Göktaş, çocuklara yönelik özel bir işleyiş oluşturulduğunu ve afet durumlarında çocukların korunması için çeşitli önlemler alındığını açıkladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Depremzede Çocukların Güvenli Şehirlere Nakledilmesi ve İyileştirme Faaliyetleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir