DEÜ’nün Deprem Araştırmaları ve Katkıları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEÜ’nün Önemli Katkıları

DEÜ’nün Önemli Katkıları

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumlarından biri olarak deprem araştırmaları alanında önemli çalışmalara imza atmaktadır. DEÜ, Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketinin ardından arama-kurtarma faaliyetleri ve sağlık hizmetleriyle bölgedeki depremzedelere umut olmuştur. Ayrıca, DEÜ’nün Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) ile Türkiye’nin en önemli deprem araştırma merkezlerinden birine sahip olması, toplumsal yarar misyonunu yerine getirme konusundaki kararlılığını göstermektedir.

Yapı Stokunun Değerlendirilmesi

DEÜ, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile iş birliği yaparak bölgedeki mevcut yapı stokunun değerlendirilmesine ve deprem risklerinin belirlenmesine katkı sunmaya hazırlanmaktadır. Bu çalışma kapsamında DEÜ’nün inşaat mühendisleri, hangi yapıların depreme dayanıklı olduğunu belirleyerek riskli yapıları tespit edecek ve gerekli önlemlerin alınmasına destek olacaktır.

DEÜ’nün Yetkin Hocaları

DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Murat Tanarslan, DEÜ’nün deprem konusundaki uzman hocalarına güvendiğini belirtmiştir. İnşaat mühendisliği bölümünden akademisyenlerin bölgede yapacakları çalışmaların önemine vurgu yaparak, değerli sonuçlar alacaklarına inandıklarını ifade etmiştir. DEÜ, bu tür afet durumlarında hızlı ve etkin bir şekilde müdahale ederek topluma destek olma misyonunu başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.

BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DEÜ’nün Deprem Araştırmaları ve Katkıları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir