1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Devlet Korumasındaki Gençlerin Kamu Atamaları ve Bakan Göktaş’ın Açıklamaları

Devlet Korumasındaki Gençlerin Kamu Atamaları ve Bakan Göktaş’ın Açıklamaları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atama Töreninde Sevinç Dolu Anlar

Devlet korumasındaki gençler, “Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Kura Töreni”nde, Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’ın katılımıyla kamu kurumlarına atanmanın sevincini yaşadı. Törende 1017 genç yeni görev yerlerine atandı. Bakan Göktaş, gençlere başarılar dileyerek, “Yolunuz açık, bahtınız açık olsun” dedi.

Bakan Göktaş’ın Açıklamaları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, devlet korumasındaki gençlerin kamuya atanmasının önemine vurgu yaparak, aile odaklı politikalarla sosyal devlet anlayışını güçlendirdiklerini belirtti. Ayrıca risk altındaki çocukları korumak için mobil ekiplerle çalıştıklarını ve çocukların eğitim ve gelişimine önem verdiklerini ifade etti.

Gençlere Destek ve Teşvik

Bakan Göktaş, gençlerin nitelikli bir şekilde yetiştirilmesine önem verdiklerini ve çocuk bakım kuruluşlarının ihtiyaçlara uygun olarak güncellediklerini belirtti. Ayrıca gençlerin okul başarısını teşvik etmek, sanat ve spor ile ilgilerini desteklemek için çeşitli faaliyetler düzenlediklerini paylaştı.

İş ve Meslek Danışmanlığı

Bakan Göktaş, gençleri iş ve meslek danışmanlarıyla çalışma hayatına hazırladıklarını ve bu sayede birçok gencin üniversiteye yerleştiğini açıkladı. Bu desteklerle gençlerin iş yaşamına daha donanımlı bir şekilde adım atmalarını sağladıklarını belirtti.

Kura Sonuçları ve Bilgilendirme

Kura Sonuçları ve Bilgilendirme

Atama kura töreni sonrasında gençlerin kamu kurumlarına atanması gerçekleşti. Kura sonuçlarına e-Devlet ve Bakanlığın resmi web sitesi üzerinden ulaşılabileceği bildirildi. Bakan Göktaş, ataması yapılan gençlerle hatıra fotoğrafı çektirerek günü sonlandırdı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Devlet Korumasındaki Gençlerin Kamu Atamaları ve Bakan Göktaş’ın Açıklamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir