1. Haberler
  2. Eğitim
  3. EBA: Eğitim Bilişim Ağı ve Yenilikleri

EBA: Eğitim Bilişim Ağı ve Yenilikleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EBA: Eğitim Bilişim Ağı

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Türkiye’de dijital eğitim platformu olarak öne çıkan bir projedir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı birçok genel müdürlüğün içeriklerini bir araya getirerek öğrencilere ve öğretmenlere zengin kaynaklar sunmaktadır.

EBA’nın Yenilenen Yüzü

EBA'nın Yenilenen Yüzü

Eğitim Bilişim Ağı, 2023-2024 eğitim öğretim yılı başında ara yüzünde yenilikler yaparak daha kullanıcı dostu bir platform haline gelmiştir. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada EBA’nın sürekli zenginleştirme çalışmalarının devam ettiğini vurgulamıştır.

EBA’da Sunulan İçerikler

EBA’nın içeriği oldukça geniş kapsamlıdır. Sesli kitaplar, PDF kitaplar, ders sunumları, videolar, etkinlik kitapları, uygulamalar, infografikler ve soru havuzları gibi birçok farklı içeriği barındırmaktadır. Ayrıca, EBA üzerinden sınavlar da gerçekleştirilmektedir.

STK’ların EBA’ya Katkısı

Sivil toplum kuruluşları da EBA’ya içerik sağlayarak platformun zenginliğine katkıda bulunmuşlardır. Eğitim videoları, dergiler, kitaplar ve belgeler gibi farklı içerikler EBA kullanıcılarıyla buluşturulmuştur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
EBA: Eğitim Bilişim Ağı ve Yenilikleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir