Ege Orman Vakfı: Kuruluş, Projeler ve Toplumsal Destek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuruluş ve Misyon

Kuruluş ve Misyon

1995 yılında Bakioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Bakioğlu ve ailesi önderliğinde kurulan Ege Orman Vakfı, “Gelecek kuşaklar orman yok demesin” mottosuyla yola çıktı. Bugüne kadar 84 bin dekar alanda 13 milyon fidanı toprakla buluşturan vakıf, ormanların sürdürülebilirliği, biyolojik çeşitliliğin korunması ve küresel iklim krizi ile mücadele konularında önemli projeler yürütmektedir.

Projeler ve İşbirlikleri

Projeler ve İşbirlikleri

Ege Orman Vakfı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile işbirliği içinde 13 milyondan fazla fidanın dikimini gerçekleştirmiş ve her yıl ortalama 25 bin çocuğa doğa ve orman sevgisi hakkında eğitimler vermiştir. Ayrıca AB Projeleri kapsamında Sıfır Karbon Noktası Eğitim Merkezi’ni hayata geçiren vakıf, yenilenebilir enerji kaynakları, atık geri dönüşümü ve çevre eğitimi konularında da faaliyet göstermektedir.

Toplumsal Katılım ve Destek Olanakları

Toplumsal Katılım ve Destek Olanakları

Ege Orman Vakfı, sadece bağışlarla değil kendi üretimleri olan zeytinlik ürünleri ile de gelir elde etmektedir. Vakfın oluşturduğu zeytinlikten elde edilen ürünler, mutlu günlerde hediye olarak tercih edilebilmekte ve vakfa destek sağlanabilmektedir. Ayrıca bireysel veya kurumsal olarak fidan bağışları yapılabilir ve hatıra ormanları oluşturulabilir. Vakıf, gönüllü çalışmaları teşvik ederek her türlü destek ve katkıya açıktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ege Orman Vakfı: Kuruluş, Projeler ve Toplumsal Destek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir