Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamaları Uluslararası Forumu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), eğitimde yapay zekânın kullanımına yönelik süreçleri değerlendirmek ve ulusal düzeyde yürütülecek çalışmaları belirlemek amacıyla “Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamaları Uluslararası Forumu” düzenleyecek.

Forum İçeriği ve Katılımcılar

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) ve Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation iş birliğiyle 22-23 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek foruma akademisyenler, girişimciler, politika yapıcılar, öğretmenler ve sektör temsilcileri ile diğer paydaşlar katılacak.

Hedefler ve İş Birlikleri

YEĞİTEK ve Cube Incubation, forum aracılığıyla eğitimde yapay zekâ uygulamaları konusunda kamu ve özel sektör paydaşlarının iş birliğini artırmayı ve genç girişimcilere destek olmayı hedefliyor. Ayrıca, eğitimde yapay zekâ teknolojisinin rolünü tartışarak çözüm önerileri geliştirmeyi amaçlıyorlar.

Sorun alanlarının belirleneceği forumda, girişimciler ve paydaşlar eğitimde yapay zekâ uygulamaları konusundaki sorunları tespit edecek ve çözüm önerileri sunacaklar. Ayrıca, ulusal düzeyde yapılması gereken çalışmalar belirlenecek ve yapay zekâ uygulamalarında iş birlikleri güçlendirilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamaları Uluslararası Forumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir