Genel Başkan Geylan: ‘Kamu İdaresinden Bekliyoruz’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genel Başkan Geylan: “Kamu İdaresinden Bekliyoruz”

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, öğretmenlerin beyaz önlük giymelerine ilişkin tartışmalara yönelik açıklamalarda bulundu. Geylan, çözülmesi gereken önemli sorunların gölgesinde kalan bu tür girişimleri doğru bulmadıklarını belirtti. Ayrıca, meslektaşlarının ekonomik ve sosyal beklentilerinin karşılanması için kamu idaresinden adımlar beklediklerini vurguladı.

Geylan: “Problemleri Gölgeleyecek Girişimleri Doğru Bulmuyoruz”

Geylan:

Genel Başkan Geylan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Son günlerde öğretmenlerin önlük meselesi üzerinden yapay tartışmalarla gündem oluşturulmaya çalışılıyor. Öğretmenlerimizin ve eğitim çalışanlarının çözüm bekleyen birçok sorunu varken, bu tür konularla gündemin meşgul edilmesini anlamlı bulmuyoruz. Eğitim verimliliğini artırmak ve öğretmenlerimize daha huzurlu bir çalışma ortamı sağlamak için çözülmesi gereken büyük sorunları gölgeleyecek adımları doğru bulmuyoruz. Meslektaşlarımızın ekonomik ve sosyal beklentilerinin karşılanması için kamu idaresinden girişimler bekliyoruz.”

“Uzak Durun!”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in öğretmenlerin beyaz önlük giymelerini teşvik etmesi yönündeki tavsiyesini önemli bir yaklaşım olarak değerlendiren Geylan, yerel idarecilere de uyarılarda bulundu. Geylan, “Öğretmenlerimizi huzursuz edecek tutum ve dayatmalardan uzak durun!” şeklinde uyarıda bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Genel Başkan Geylan: ‘Kamu İdaresinden Bekliyoruz’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir