Bir ay içerisinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yurdu’nda 4. kız öğrenci intihar etti. Üniversite Rektörlüğü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mühendislik Fakültesi öğrencisi Ayşegül Tayyar’ın Beytepe Öğrenci Evleri’nde hayatını kaybettiğini duyurdu.
Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Beytepe Öğrenci Evlerinden kalmakta olan Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi öğrencisi Ayşegül Tayyar hayatını kaybetmiştir. Sevgili öğrencimize Allah’tan rahmet, ailesine, sevdiklerine ve Hacettepe Ailesine baş sağlığı diliyoruz. Acı kaybımıza ilişkin adli ve idari soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)