İsrail’in Siviller Üzerindeki Katliamı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail’in bebek, çocuk demeden siviller üzerindeki katliamı sürerken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Gazzeli, Filistinli, Suriyeli çocuklarla, İsrail’deki çocuklar arasında hiçbir fark yoktur” dedi. Bakan Göktaş, “Bunu özellikle vurgulamak istedim çünkü son 1,5 aydır şahit olduğumuz bir savaşla, çocukların yaşam hakkının hiçbir uluslararası kural tanınmadan ellerinden alındığını izliyoruz.”

24. Uluslararası Çocuk Forumu

Bakan Göktaş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile UNICEF işbirliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda düzenlenen Uluslararası 24. Çocuk Forumu’nun kapanış programında konuştu. Foruma, 24 farklı ülkeden katılan çocuklarla, Ankara’da rengarenk çiçekler açtığını söyleyen Bakan Göktaş, misafir çocukların ülkelerine güzel dostluklarla, anılarla gideceğinden emin olduğunu dile getirdi.

Çocuk Hakları ve Hayat Hakkı

Bakan Göktaş, bugün yaşanan en büyük çocuk hakları ihlalinin, yaşam hakkının ihlali olduğunu belirterek, hayatın olmadığı bir dünyada başka hiçbir hakkın anlamının kalmayacağını vurguladı. “Hayat hakkı en temel çocuk hakkıdır” diyen Bakan Göktaş, çocuklara barış, güven ve huzur dolu bir dünya bırakmanın önemine işaret etti.

Çocuk Hakları Komiteleri

Çocuk Hakları Komiteleri

Bakan Göktaş, Çocuk Hakları Komitelerinin, 81 ilde kendilerini ilgilendiren her konuda söz sahibi olarak çocuk politikalarının yönlendirilmesine katkı sunmaya devam edeceğini dile getirdi. Komite kararlarının kendileri için kıymetli olduğunu anlatan Bakan Göktaş, “Sizlerin sesi olmaya devam ediyoruz. Komitelerimiz problem olarak gördüklerini bizlere iletiyor ve bizler de bunları dikkate alıp yaşanabilir problemleri çözücü bir şekilde hayata geçirmeye yönelik politikalar üretiyoruz.”

Resim Yarışması ve Sonuçları

Konuşmaların ardından, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında Çocuk ve Çocuk Hakları” konulu resim yarışmasında birinci olan Esra Çelik yaptığı resmi, Türkiye Çocuk Hakları Koordinatörleri Dilara Özdemir ve Ali Ender Aygün de forumun sonuç bildirgesini Bakan Göktaş’a takdim etti. Daha sonra çocuklar ve katılımcılar, Göktaş ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İsrail’in Siviller Üzerindeki Katliamı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir