1. Haberler
  2. Eğitim
  3. İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran’ın Açıklamaları

İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran’ın Açıklamaları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, İYTE bünyesinde bulunan Teknopark İzmir ve Bilişim Vadisi İzmir hakkında konuştu. Teknopark İzmir, 3.6 Milyar YL’yi aşan toplam cirosu, 165 milyon doların üzerinde ihracatı, 1800 tam zamanlı Ar-Ge personeli ve 203 şirketiyle Türkiye’nin gururu haline gelmiştir. Prof. Dr. Baran, Teknopark İzmir’in büyümesi için yeni binalar ve Teknopark İzmir Güney Yerleşkesi gibi yeni teknoloji geliştirme alanları oluşturduklarını belirtti. Ayrıca, Bilişim Vadisi İzmir’in açılışının gerçekleştiğini ve 300’ün üzerinde Ar-Ge şirketinin başvurusu bulunduğunu ifade etti.

İYTE Kampüsündeki Teknoloji Geliştirme Bölgeleri

İYTE Kampüsündeki Teknoloji Geliştirme Bölgeleri

İYTE bünyesinde bulunan Teknopark İzmir ve Bilişim Vadisi İzmir, İYTE’nin en önemli değerlerinden biridir. Ayrıca İstanbul, Kocaeli ve Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan Bilişim Vadisi, uluslararası alanda güçlü bir marka konumundadır. Kampüsteki yüksek teknoloji şirketlerinde çalışan Ar-Ge personellerinin, lisans ve lisansüstü eğitimlerinden faydalandıklarını belirten Prof. Dr. Baran, öğrencilerin bu şirketlerde staj yapma ve kendi şirketlerini kurma imkanına sahip olduklarını vurguladı.

Öğrencilere Sağlanan Destekler

Öğrencilere Sağlanan Destekler

İYTE öğrencilerinin %10’undan fazlasının Teknopark şirketlerinde çalıştığını belirten Prof. Dr. Baran, öğrencilerin staj yaparak deneyim kazanabileceğini ve kendi şirketlerini kurmaları durumunda destek sağlandığını belirtti. Ayrıca, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Teknogirişim (Big-Assist) desteğinden faydalanarak girişimciliklerini desteklediklerini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran’ın Açıklamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir