İzmir’de Ortaokul Müdür Yardımcısının Skandalı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’de bir ortaokul müdür yardımcısı N.K., iddiaya göre mobbing uyguladığı bir kadın öğretmenin telefon numarasını ‘Escort İlan Sayfalarına’nda yayınladı. Skandal olay eğitim camiasında büyük tepkiyle karşılandı.

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Soruşturmayı Yavaşlattı İddiası

Hakkında soruşturma açılıp tutuklanan N.K., serbest bırakılıp görev yaptığı okula geri döndü. Eğitim Sen İzmir 2 Nolu Şube, basın açıklaması yaparak olayı kınadı. Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nü soruşturmayı yavaş yürütmekle suçladı.

KESK’e bağlı Eğitim Sen 2 Nolu Şube, Karşıyaka Şehit Ahmet Oruç Ortaokulu’nda yaşanan skandal olaya sert tepki gösterdi. Şube Başkanı Zeliha Danyeli, olayın takipçisi olacaklarını ve failin gerekli şekilde cezalandırılana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na konuşan Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Zeliha Danyeli, okul müdür yardımcısının görevden el çektirildiğini belirtti. Kadın eğitimcilerin “Nevzat Kahraman tutuklansın” sloganları attığı açıklamada, şiddetin ve mobbingin kabul edilemez olduğu vurgulandı.

Kadına yönelik mobbing ve tacizin kabul edilemez olduğunu belirten Danyeli, güvenceli iş ve gelecek taleplerinden vazgeçmeyeceklerini, kadına yönelik şiddet ve tacizin önlenmesi için gerekli yasaların uygulanmasını talep ettiklerini ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İzmir’de Ortaokul Müdür Yardımcısının Skandalı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir