1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Kepçe Operatörleri için Yüksek Maaşlar ve Meslek Liseleri İşbirlikleri

Kepçe Operatörleri için Yüksek Maaşlar ve Meslek Liseleri İşbirlikleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kepçe Operatörleri için Yüksek Maaşlar

Kepçe Operatörü aylık 150 – 200 bin TL maaş alıyor. Bu bilgi Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e ait. Bakan Tekin, ülke genelinde ara eleman ihtiyacı ve bu konudaki politikalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de ara eleman sıkıntısını çözmek adına çeşitli uygulamalar ve projeler hayata geçirildiğini belirtti.

Meslek Liseleri ve İşbirlikleri

Meslek Liseleri ve İşbirlikleri

Bakan Yusuf Tekin, ara eleman ihtiyacını karşılamak için meslek liseleri ve sektörler arasında işbirliklerinin önemine vurgu yaptı. İnebolu’dan Kastamonu’ya kadar her ilde hangi ara elemana ihtiyaç duyuluyorsa ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde çalışılarak meslek lisesinde o programa yer verildiğini açıkladı. Ayrıca, sektörden gelen istihdam garantisi ile mezun olan öğrencilerin iş bulma olasılığının arttığına dikkat çekti.

Bakan Tekin şu ifadeleri kullandı: “Eğitim öğretim yükü sadece Milli Eğitim Bakanlığı ya da genel bütçeyle çözülecek bir şey değil. Bu yükün altına tüm toplumun birlikte girmesi gerekiyor. Velilerimizden, hayırseverlerimizden, iş insanlarından destek görmeliyiz. Ancak böyle bir seferberlikle bu yükü aşabiliriz.

  • İstihdam Garantili Mezunlar: Meslek liselerinden mezun olan öğrencilerin istihdam garantisi ile mezun olmaları, ara eleman ihtiyacına ciddi katkı sağlıyor.
  • Yatırımların Devamı: Hayırsever iş insanları da eğitime destek vererek ülkenin eğitim yükünü hafifletmeye yardımcı oluyorlar.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kepçe Operatörleri için Yüksek Maaşlar ve Meslek Liseleri İşbirlikleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir