KKTC ve Türkiye Arasında Eğitim İş Birliği

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son yıllarda yavru vatan KKTC ile Türkiye arasındaki güçbirliği çalışmaları giderek hızlanırken, Millî Eğitim Bakanlıkları arasında işbirliği protokolü imzalandı. Türkiye Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, KKTC Millî Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Lefkoşa’da gerçekleştirdiği ziyarette, eğitim alanındaki iş birliğini güçlendirmek amacıyla önemli bir adım attı.

Nesillerin Yetiştirilmesinde Ortak Hedef

Nesillerin Yetiştirilmesinde Ortak Hedef

Ziyaret kapsamında, eğitim konularında deneyimlerin paylaşılması ve iş birliğinin artırılmasını hedefleyen bir protokol imzalandı. Türkiye Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yaptığı açıklamada, “Dünya koşullarında rekabet edebilecek nesiller yetiştirmenin önemine işaret ediyoruz. Bu coğrafyayı emanet eden ataların mirasına sahip çıkmak ve sonraki kuşakların da aynı fedakarlıkla sahip çıkmalarını temin etmek, öğretmen ve idarecilerce sağlanabilir.” dedi.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan KKTC Millî Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise geleneklerine bağlı kalarak Kıbrıs Türk halkının Anadolu ile olan kopmayan bağlarını vurguladı. Çavuşoğlu, “Biz kendimizi daima büyük Türk milletinin bir parçası olarak görüyoruz.” şeklinde konuştu.

  • Ziyarette, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu’nun yanı sıra Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Tuba Korkmaz, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Ömür Karakullukçu, Personel Genel Müdürü Bülent Çiftçi ve Din Öğretimi Genel Müdürü Ahmet İşleyen de hazır bulundu.
  • Protokol imza töreninin ardından, heyetler arası bir görüşme gerçekleştirildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KKTC ve Türkiye Arasında Eğitim İş Birliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir