LGS Sınavı Detayları ve Önlemler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LGS Sınavı Detayları

Türkiye genelinde ortaokulların 8’inci sınıflarında okuyan 1 milyon 246 bin 429 öğrenci dikkate alınarak hazırlık yapılan sınav, 15 bin 532 okulda, 81 bin 570 salonda yapılacak. Deprem bölgesindeki yaklaşık 256 bin öğrenciden 67 bini kendi talepleriyle 71 ilde sınava girecek. Sınav iki oturumda gerçekleştirilecek.

LGS Önlemleri ve Hazırlıklar

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, LGS merkezî sınavının güvenli şekilde yapılması için Millî Eğitim Bakanlığı, il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri, valilikler ve kaymakamlıklar tarafından her türlü tedbirin alındığını bildirdi. Sınav günü öğrencilerin geçerli kimlik kartlarıyla gelmeleri isteniyor. Sınav iki oturumdan oluşacak ve her oturum için belirlenen süreler olacak.

Şensoy ayrıca deprem bölgesindeki öğrenciler için özel düzenlemelerin yapıldığını belirterek, bu öğrencilere kolaylık sağlandığını ve herhangi bir mağduriyet yaşanmayacağını vurguladı. Depremzede öğrencilerin sınav giriş yerleri merkezî olarak belirlendi ve gerekli tedbirler alındı.

Öğrenciler, sınav kitapçıklarını bir sonraki gün okullarından alabilecekler. Sınavın cevap anahtarı sınav günü öğleden sonra Bakanlık internet sitesinde yayımlanacak. Sınav sonuçları ise 26 Haziran’da açıklanacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
LGS Sınavı Detayları ve Önlemler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir