1. Haberler
  2. Eğitim
  3. MEB Bakanı Hatay’da Yeni Eğitim Dönemine Başladı

MEB Bakanı Hatay’da Yeni Eğitim Dönemine Başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim Dönemi Başlangıcı: MEB Bakanı Hatay’da

Eğitim Dönemi Başlangıcı: MEB Bakanı Hatay’da

Yeni eğitim ve öğretim döneminde ders zili bugün çaldı. Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Hatay’daki depremzede öğrencilerle yeni döneme girdi. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremler nedeniyle Hatay’daki 2 bin 500’e yakın dersliğin kullanılamaz duruma geldiğini belirten Tekin, deprem sonrası yapılan çalışmalara değindi.

Öğrencilerle Buluşma ve Eğitim Yılı Açılışı

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Hatay’da Ömer Faruk Adaş İlkokulunda gerçekleşen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’nde öğrencilerle bir araya geldi. Programda yaptığı konuşmada yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Tekin, öğrencilerle birlikte ders zilini çaldı.

Eğitimde Yapılan Değişiklikler ve Vurgulanan Konular

Eğitimde Yapılan Değişiklikler ve Vurgulanan Konular

Bakan Tekin, öğrencilerin Türkçeyi daha iyi kullanabilen ve ifade edebilen bireyler olmalarını hedefleyen Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yapılan değişikliklere değindi. Ayrıca, sosyal sorumluluk bilincinin arttırılması ve geleneklerin yaşatılması için mevzuatta ve müfredatta yapılan önemli değişikliklere vurgu yaptı.

Bakan Tekin, 2023-2024 eğitim öğretim yılının eğitim alanında bir toplumsal seferberlik şuuruyla hareket edilen bir yıl olmasını temenni etti.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB Bakanı Hatay’da Yeni Eğitim Dönemine Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir