1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Mesleki Eğitim Oranı ve Önemi

Mesleki Eğitim Oranı ve Önemi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye’de mesleki eğitim oranının önemine değinerek, zorunlu eğitim çağındaki gençlerin yaklaşık yüzde 36’sının mesleki eğitim programlarına kayıtlı olduğunu belirtti. Ortaöğretim kurumlarında mesleki eğitim oranının ise yüzde 50’ye yakın olduğuna vurgu yaptı.

Mesleki Eğitim İçin Öğretmen Gelişiminin Önemi

Mesleki Eğitim İçin Öğretmen Gelişiminin Önemi

Bakan Tekin, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine verilen önemi vurgulayarak, hizmet içi eğitim süreçleri ve elektronik hizmet içi eğitimler ile öğretmenlerin niteliklerini artırdıklarını dile getirdi. Ayrıca son 20 yılda 700 bin öğretmenin istihdam edildiğini ve toplamda 1 milyon 100 bin öğretmenin görev yaptığını açıkladı.

Mesleki Eğitim Oranı: Zorunlu eğitim çağındaki gençlerin okullaşma oranının yüzde 100’e yaklaştığını ifade eden Bakan Tekin, Türkiye’nin genç nüfusa sahip bir ülke olduğunu belirterek, meslek edinme süreçlerine verilen önemi vurguladı. 17 yaşındaki gençlerin yaklaşık yüzde 36’sının mesleki eğitim programlarına kayıtlı olduğunu kaydetti.

Eğitimde Fırsat Eşitliği: Tekin, Fatih Projesi kapsamında Türkiye genelindeki dersliklerin tamamında etkileşimli tahta kullanıldığını ve bilişim altyapısının öğrencilere sunulduğunu belirtti. Bu proje sayesinde her öğrencinin eğitimde teknolojiyi kullanma imkanına sahip olduğunu dile getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mesleki Eğitim Oranı ve Önemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir