1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Mesleki Eğitimde Değişim Çağrısı

Mesleki Eğitimde Değişim Çağrısı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, mesleki ve teknik eğitimin olumsuz algısının değişmesi gerektiğine vurgu yaptı. Tekin, sektörden gelen taleplerin önemine dikkat çekerek, mesleki eğitimde istihdam garantisinin önemini vurguladı.

Öğrenci Teşvikleri ve İş Birliği

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan’ın önerilerine atıfta bulunan Tekin, mesleki eğitimi desteklemek için öğrencilere ve ailelerine maddi teşviklerin sağlanması gerektiğini belirtti. Kamu ve sektör iş birliğinin önemine vurgu yaparak, teşviklerin ele alınması gerektiğini ifade etti.

Öğretmenlerin Becerileri ve İstihdam Yönlendirmesi

İstanbul Mesleki Eğitim Zirvesi’nde öğretmenlerin mesleki becerilerinin artırılması ve mezunların istihdama yönlendirilmesi konuları ele alındı. Mesleki eğitimde öğrencilerin kendi alanlarında istihdam edilmelerine yönelik çözüm arayışları masaya yatırıldı.

Uluslararası İş Birlikleri ve Dönüşüm Adımları

Bakan Tekin, yaptıkları uluslararası anlaşmalar ve iş birlikleriyle mesleki eğitimde dönüşüm adımlarını anlattı. Yunanistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile yapılan çalışmaların yanı sıra, gelecek günlerde Azerbaycan’da da benzer adımların atılacağını belirtti.

Öğrenci Güvenliği ve Sigortalanması

Mesleki eğitimde öğrencilerin güvenliği ve sigortalanması konusunda yapılan düzenlemelere değinen Tekin, öğrencilerin iş yerlerinde staj yaparken karşılaştıkları sorunlara çözüm getirildiğini ifade etti. Meslek hastalıkları ve iş kazalarına karşı alınan tedbirlerle öğrencilerin güvenliği sağlanmaya çalışıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mesleki Eğitimde Değişim Çağrısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir