MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI ÖKTEN’DEN ÖNEMLİ MESAJLAR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten, Bursa Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Türkiye Yüzyılı’nda Ulusal Politikalardan Yerel Stratejilere” başlığıyla gerçekleştirilen Bursa Hayat Boyu Öğrenme Çalıştayı’na katıldı. Ökten, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Cengiz Mete ve Bursa Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu ile birlikte çalıştay katılımcıları ile istişarede bulundu.

HAYAT BOYU ÖĞRENME FAALİYETLERİNE DESTEK

HAYAT BOYU ÖĞRENME FAALİYETLERİNE DESTEK

Ökten konuşmasında, halk eğitim merkezlerinde yürütülen faaliyetlerin vatandaşları sosyal hayattan sanata, ekonomiden teknolojiye her alanda desteklediğini belirtti. Halk eğitim merkezlerinde 100 binden fazla kişiye istihdam olanağı sağlandığını vurguladı.

YEREL KALKINMAYA DESTEK

Ökten, girişimci ruhuyla kendi işini kurarak yerel kalkınmaya destek veren kadınların hedeflerine ulaşmalarına ve mesleki bir kariyer sağlamalarına kurslar aracılığıyla destek olduklarını belirtti. Ayrıca, olgunlaşma enstitülerinde Türk kültür ve geleneklerinin canlandırılmasına ve kadınlara yeni beceriler kazandırılmasına odaklandıklarını ifade etti.

ÇALIŞTAYIN SONUÇLARI

ÇALIŞTAYIN SONUÇLARI

Ökten, çalıştayın sonunda hazırlanacak raporun ulusal politikaların etkili bir şekilde uygulanmasına katkıda bulunacağını belirtti. Çalıştayın ardından Bursa Millî Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde açılan Merinos Kurs Merkezi ile Bursa Olgunlaşma Enstitüsü’nü ziyaret eden Ökten, bu kurumlarda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

(BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI ÖKTEN’DEN ÖNEMLİ MESAJLAR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir