İstanbul Sabancı Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıda Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitim süreçlerinde alınacak kararlara öğretmenlerin de katılmasını istediklerini vurgulayarak öğretmenlerle bir araya gelmenin önemine değindi.
Bakan Tekin: “Gerçekleştiremeyeceğimiz Bir Şey İçin Vaatte Bulunmuyoruz”
Bakan Tekin, toplantıda gerçekleştiremeyecekleri bir şey için vaatte bulunmadıklarını, verilen sözleri ise titizlikle yerine getireceklerini belirtti. Eğitim politikalarına yön verecek çalışmalar başlattıklarını ifade eden Bakan Tekin, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yapılan değişikliklerden, eğitim ortamlarının geliştirilmesine kadar birçok konuda çalışmalar yürüttüklerini açıkladı.
Bakan Tekin, toplantıya katılan öğretmenlerin eğitim alanındaki görüş, öneri ve beklentilerini dinleyerek, bu doğrultuda yapılacak çalışmalarda öğretmenlerin katkısının önemli olduğunu vurguladı.
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)