Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara’da Fuarı Ziyaret Etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara’da gerçekleştirilen 6. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nı ziyaret etti. Bakan Tekin, Türkiye Verimlilik Vakfı ve Ankara Bilim Üniversitesi tarafından düzenlenen fuara katıldı.

Bakan Tekin’in İncelemeleri ve Değerlendirmeleri

Bakan Tekin'in İncelemeleri ve Değerlendirmeleri

Bakan Tekin, fuar kapsamında Ankara Bilim Üniversitesi standını ziyaret ederek teknolojik çalışmaları inceledi. Daha sonra diğer stantları da dolaşan Bakan Tekin, fuarın çağın gereksinimlerine uygun şekilde hazırlandığını ve katılımcıların ilgisinin kendisini mutlu ettiğini belirtti.

Bakan Tekin’in Verimlilik ve Kaynak Kullanımı Hakkındaki Görüşleri

Bakan Tekin, zenginliklerin doğru ve verimli kullanılmasının önemine vurgu yaparak, “Verimlilik, mevcut imkanları maksimum fayda sağlayacak şekilde kullanarak gelecek kuşakları olumsuz etkilemeden miras bırakmaktır.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Eğitim Teknolojileri Kuluçka ve İnovasyon Merkezi (ETKİM) Tanıtıldı

Fuarda, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından açılan stantta Eğitim Teknolojileri Kuluçka ve İnovasyon Merkezi (ETKİM) faaliyetleri ile dijital eğitim ve inovasyon ekosistemi tanıtıldı. Ayrıca, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) platformu da öğrenci ve öğretmenlerin teknoloji yatırımlarından en iyi şekilde faydalanmaları için stantta yer aldı.

YEĞİTEK Standı Ziyareti

Bakan Yusuf Tekin, YEĞİTEK standını da ziyaret ederek yetkililerden detaylı bilgi aldı. Türkiye’nin genç girişimcileri ile ilgili heyecanını paylaşan Bakan Tekin, fuarın Türkiye’nin insan kaynaklarını verimli bir şekilde kullanmasına katkı sağladığını belirtti.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara’da Fuarı Ziyaret Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir