1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bütçe Konuşması ve Eleştiriler

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bütçe Konuşması ve Eleştiriler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meclisteki bütçe konuşması nedeniyle eleştirilen Bakan Tekin, adı geçen STK’lar ile işbirliği yapmaya devam edeceklerini açıkladı.

STK’lar Hukuki Tüzel Kişilik

STK'lar Hukuki Tüzel Kişilik

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, TBMM’de bütçe görüşmeleri sırasındaki konuşması üzerine çıkan tartışmalarla ilgili soruyu yanıtladı. Hukuk devletinde yaşadığımızı belirten Tekin, protokol yapabilmek için karşılarında gerçek kişi veya hukuki tüzel kişilik olması gerektiğini vurguladı.

Devlet Zararlı Eleştirilerinden Rahatsızlık

Bakan Tekin, STK’lerle yapılan protokollerin rutin denetimlere tabi tutulduğunu ve hukuka aykırı durumlarda gerekli yaptırımların uygulandığını ifade etti. Ayrıca, STK’leri siyasi kategorilere ayırmanın hukuka aykırı olduğunu ve rahatsızlık verici bulduğunu belirtti.

Bakanlık Tarafından Desteklenen Projeler

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, STK’lerle yapılan protokollerin tümünün Bakanlık bütçesinden hiçbir para ödenmeden yapıldığını vurguladı. STK’lerin kendi imkanlarıyla projeler gerçekleştirdiğini ve Bakanlık desteği almadığını belirtti.

Teşekkür ve İşbirliği Çağrısı

Bakan Tekin, göreve başladığı günden itibaren eğitim konularında herkesin destek olabileceği bir formülle çözüm sağlanabileceğini vurgulayarak STK’lar, belediyeler ve diğer kurumların iş birliğine olan önemine dikkat çekti. Başta hayırseverler olmak üzere destek olan herkese teşekkür etti ve STK’larla iş birliğine devam edeceklerini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bütçe Konuşması ve Eleştiriler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir