1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi’ni Tanıttı

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi’ni Tanıttı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Din Öğretiminde Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi’nin tanıtım programına katıldı. Program, Ankara’daki Mogan MTAL Uygulama Otelinde gerçekleştirildi.

Bakan Tekin’den Önemli Açıklamalar

Bakan Tekin, programın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin zorlu coğrafi şartları nedeniyle sürekli hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı. Son yıllarda yaşanan olumsuz olaylara dikkat çeken Tekin, Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı zorluklara rağmen gelecek nesillerin kaybedilmemesi için gerekli adımların atılması gerektiğini belirtti.

FETÖ’nün darbe girişimi, terör olayları, sığınmacı krizi, salgın süreci ve depremler gibi zorlu süreçlerden bahseden Bakan Tekin, Millî Eğitim Bakanlığının bu tür durumlara karşı üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmek zorunda olduğunu ifade etti.

Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi

“Dayanıklı Sınıflar Hareketi” projesi, 6 Şubat 2023’teki büyük depremin ardından ortaya çıktı. Değer temelli bir din öğretimi projesi olan bu hareket, öğretmenlerin ve öğrencilerin dayanıklılıklarını artırmayı ve yaşadıkları zorluklardan güç alarak ilerlemelerini sağlamayı amaçlıyor. Proje, inanç, hayat ve ben arasındaki ilişkiyi derinlemesine inceleyerek öğrencilere destek olmayı hedefliyor.

Dayanıklı Sınıflar Hareketi projesi, öğrencilerin ve öğretmenlerin iyi oluş durumlarına katkıda bulunarak toplumda dayanıklılığı ve dayanışmayı artırmayı amaçlıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi’ni Tanıttı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir