Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Gezici Eğitim Tırı Açılışında Konuştu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Üsküdar’da yer alan “Köklü Mirastan Türkiye Yüzyılı’na” temalı gezici eğitim tırının açılış töreninde yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Bayramı’nı bayram coşkusuyla kutlamaya özen gösterdiklerini ifade etti. Türkiye genelinde okullarda birçok etkinlik yaptıklarını belirten Tekin, projelerden birisinin çocukların sanatsal ve sportif yeteneklerini keşfedip geliştirmek olduğunu vurguladı.

Gezici Tır İle Çocukların Yeteneklerinin Geliştirilmesi Hedefleniyor

Çocukların gelecek kuşaklara en iyi şekilde hazırlanması için gece gündüz yoğun bir mesai içinde olduklarına dikkat çeken Tekin, gezici tırın çocukların yeteneklerinin geliştirilmesi ve vizyonlarının oluşturulması için önemli bir araç olacağını belirtti. Tırın Türkiye genelinde dolaştırılacağını ve çocuklara geçmişten dersler alarak geleceğe yönelik vizyonlarını güçlendireceğini ifade etti.

Tematik Liseler ve Spor Kültürü Dersi

Tematik Liseler ve Spor Kültürü Dersi

Bakan Tekin, meslek liseleri, spor liseleri ve sanat liselerinin tematik hale getirildiğini ve bu yönde çalışmaların devam ettiğini aktardı. Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde “Spor Kültürü” adında bir seçmeli dersin açıldığını belirterek, çocukların spor yapmaya teşvik edilmesi ve genel olarak spor kültürünün yaygınlaşması gerektiğine vurgu yaptı.

Robotun Etkinlikteki Rolü

Etkinlikte yer alan robot, ziyaretçilerin sorularını cevaplayarak katılımcılarla etkileşimde bulundu. Robot, Bakan Yusuf Tekin’in Beşiktaşlı olduğunu bildiğini açıkladı. Bakan Tekin, robotun cevaplarına tebessümle karşılık verirken, spor kültürünün yaygınlaştırılmasının önemine vurgu yaptı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Gezici Eğitim Tırı Açılışında Konuştu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir