Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, velilerin okul içerisine girmesiyle yaşanan sorunları çözmek amacıyla yeni bir proje geliştirdiklerini duyurdu. Velilerin artık e-okul üzerinden randevu alarak okula girebileceklerini belirtti.
Öğrenci Sayısında Yüzde 25 Artış
Bakan Tekin, Iğdır’daki eğitim yöneticileri toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye genelinde eğitim alanında yapılan yatırımlara değindi. 2002-2003 eğitim öğretim yılında Iğdır’da öğrenci sayısının 42 bin 539 olduğunu aktaran Bakan Tekin, bu rakamın yüzde 25 artarak yaklaşık 53 bin öğrenciye ulaştığını açıkladı.
Eğitim Yatırımlarında Artış
Bakan Tekin, göreve başladığı günden itibaren sahada aktif bir şekilde çalıştığını vurgulayarak, öğrenci sayısındaki artışa paralel olarak öğretmen sayısında da önemli bir artışın olduğunu belirtti. Ayrıca Iğdır’da il merkezi ve Aralık ilçesinde yapılacak eğitim yatırımlarına da değinen Bakan Tekin, öğretmenevleri, güzel sanatlar lisesi, Anadolu lisesi, meslek lisesi ve ilkokul projelerinin yatırım programında yer aldığını açıkladı.