1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den Eğitimde Değişimi Yönetmek Vurgusu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den Eğitimde Değişimi Yönetmek Vurgusu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye Maarif Vakfı tarafından düzenlenen “Eğitimde Değişimi Yönetmek” temalı 3. İstanbul Eğitim Zirvesi’nde konuşma yaptı. Tekin, zirvede eğitimde eşitlik ve adaletin önemine vurgu yaparak, her öğrencinin eşit fırsatlara sahip olması gerektiğini belirtti. Bakan Tekin, eğitimdeki değişim sürecini yönetirken öğrencilerin ve öğretmenlerin bu değişime ayak uydurabilmesinin kritik olduğunu ifade etti.

Yeni Dünya Düzeninde Eğitim Anlayışı

Yeni Dünya Düzeninde Eğitim Anlayışı

Yusuf Tekin, yeni kurulan dünya düzeninde küresel emperyalizmin etkilerine karşı kendi değerlerimizi ve tarihimize ait insani değerleri referans alarak eğitim sistemi ve felsefesini yeniden inşa etme gerekliliğine değindi. Türkiye’nin kendi referanslarına dayalı yeni bir eğitim anlayışı geliştirmesi gerektiğini vurguladı.

Eğitimde yapay zekâ, biyoteknoloji gibi teknolojilerin etkisinin ele alındığı zirvede, dijitalleşme çağında insanın eleştirel düşünme yeteneğini koruması tartışılıyor. 50’den fazla ülkeden eğitimcilerin ve akademisyenlerin katıldığı zirvede, eğitimde değişimi yönetme konusu üzerine önemli oturumlar düzenleniyor.

  • Zirvede Bosna Hersek Eğitim Bakanı Naida Hota Muminovic, Demokratik Kongo Cumhuriyeti İlk, Orta ve Teknik Eğitim Bakanı Tony Mwaba Kazadi, Malezya Millî Eğitim Bakanı Fadhlina Binti Sidek gibi ülkelerden bakanlar da konuşmalar yapacak.
  • “Türkiye’nin Eğitim Yüzyılı”, “Yarının Eğitim Dünyasında Teknoloji”, “Okul Yöneticileri” gibi oturumların da gerçekleştirileceği zirvede, eğitimdeki gelecek perspektifleri ve teknolojinin eğitime etkileri ele alınacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den Eğitimde Değişimi Yönetmek Vurgusu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir