1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den Müfredat Değişikliği Açıklaması

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den Müfredat Değişikliği Açıklaması

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Öğretmenler Odası Buluşmaları” kapsamında yaptığı açıklamada, müfredat değişikliği konusundaki çalışmaları tamamlamak üzere olduklarını söyledi. Bakan Tekin, Öğretmenler Odası Buluşmaları programıyla her ayın ilk haftası farklı illerdeki öğretmenlerle bir araya geldiklerini belirtti. Bugüne kadar İstanbul, Ankara, Eskişehir, Konya ve Kastamonu’da gerçekleşen programların 7’ncisini Sivas’ta düzenlediklerini ifade etti.

Öğretmenler Odası Buluşmaları ve İstişare Kültürü

Bakan Tekin, buluşmada her ay düzenli olarak yaptıkları Öğretmen Odası Buluşmaları sayesinde istişare kültürünü kurumsal hâle getirdiklerini ifade etti. Öğretmenlerin görüş ve önerileri doğrultusunda birçok uygulamayı hayata geçirdiklerini belirtti. Ayrıca, öğretmenlerin sıkça dile getirdiği alan değişikliği taleplerini yerine getirdiklerini açıkladı.

Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Özlük Hakları

Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Özlük Hakları

Bakan Tekin, “Öğretmenlik Meslek Kanunu’na yönelik Anayasa Mahkemesi’nin gerekçeli kararını dikkate alarak öğretmenlik mesleğini taçlandıracak, mesleğin niteliğini ve toplumsal statüsünü güçlendirecek şekilde gerekli hazırlıkların sürdüğünü” belirtti. Ayrıca, öğrenci ve öğretmenleri tedirgin edecek bir değişiklik yapmayacaklarını vurguladı ve öğretmenlerin özlük haklarını iyileştirmek için çalışacaklarını ifade etti.

Millî Eğitim Akademisi ve Öğretmenlerin Görüşleri

Mesleki gelişim için Millî Eğitim Akademisi adı altında yeni bir yapı kurulacağını belirten Bakan Tekin, öğretmenlerin talep ve beklentilerini karşılamak için gayret göstereceklerini söyledi. Toplantıya katılan öğretmenler, eğitim alanındaki görüş, öneri ve beklentilerini ileterek bu tür buluşmaların devam etmesini arzuladıklarını belirttiler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den Müfredat Değişikliği Açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir