MİLLÎ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN’DEN YENİ EĞİTİM DÖNEMİ AÇIKLAMASI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitimde yeni bir dönemin başladığını açıkladı. Tokat’taki toplantıda konuşan Tekin, “Yeni bir başlangıç yapıyoruz” dedi. Bahar Yarıyılı Öncesi Yeni Bir Başlangıç Bakan Yusuf Tekin, Tokat Valiliğinde düzenlenen il eğitim değerlendirme toplantısının ardından yaptığı açıklamada, yaklaşık iki saat süren toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi. Bakan Tekin, gelecek cuma günü öğrencilerin bahar yarıyılının öncesindeki tatil dönemine gireceklerini hatırlatarak, şöyle devam etti: “15 günlük tatil süreci öncesinde okullarımızda bugün itibarıyla genel anlamda öğretmenlerimiz ölçme, değerlendirme süreçlerini tamamlamış durumda. Önümüzdeki hafta itibarıyla da okullarımızda öğretmenlerimizin yürüttüğü diğer idari işlemler sebebiyle çocuklarımız, öğrencilerimiz biraz o haftayı boş geçiriyorlardı. Aynı şekilde bahar yarıyılının sonunda, yani haziran ayında da benzeri bir tabloyla karşı karşıya kalıyorduk. O son bir hafta, genellikle çocuklarımızın çok dolu dolu geçiremedikleri bir dönemdi. Bu yıl itibarıyla o konuyla ilgili bir adım attık, yeni bir başlangıç yapıyoruz ve o bir haftayı çocuklarımızın yarıyıl boyunca devam ettikleri, yarıyıl boyunca edindikleri kazanımları gündelik hayatında kullanabilecekleri bir şenlik havasına büründürmek istiyoruz. Önümüzdeki hafta bütün okullarımızda bilgi yarışmalarından münazaralara kadar, halk oyunları etkinliklerinden şiir, hikâye, roman ve benzeri okuma ve bunları yorumlama etkinliklerine kadar şenlik havasında geçmesini istiyoruz. Bununla ilgili okullarımıza nasıl davranacakları veya ne tür etkinlikler yapacaklarına dair paylaşımda bulunduk. Önümüzdeki hafta mümkünse bütün velilerimizi çocuklarımızın bu etkinliklerine destek olmaya, çocuklarımızı bu anlamda yönlendirmeye davet ediyoruz. Bu kapsamda yaptığımız şeylerin içinde hep konuştuğumuz, Türkiye’deki toplumu, milleti bir arada tutan temel referans değerlerimizin çocuklarımıza kazandırılması, gelecek kuşaklara aynı şekilde miras bırakılabilmesi ve bir arada yaşama azminin, kararlılığının ve iradesinin gelecek kuşaklara yansıtılması için vermek istediğimiz değerler… Vatanseverlik, merhamet, paylaşım ve benzeri değerleri de bu etkinlik haftasında çocuklarımızla bir kez daha değerlendirmiş olacağız. Bunlardan biri bilgi yarışması, kelime oyunları, yetenek paylaşımı, hitabet oyunları, münazara yarışmaları” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

YENİ DÖNEM BAŞLANGICI

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bahar yarıyılı öncesinde eğitimde yeni bir başlangıç yapılacağını duyurdu. Öğrencilerin tatil öncesinde ve sonrasındaki boş geçirilen zamanları değerlendirerek, öğrencilerin kazanımlarını pratik hayatta kullanabilecekleri etkinliklerle doldurmayı hedeflediklerini belirtti.

ETKİNLİKLER VE DEĞERLER

  • Bilgi yarışmaları
  • Münazara yarışmaları
  • Halk oyunları etkinlikleri
  • Şiir, hikâye, roman okuma ve yorumlama etkinlikleri

VELİLERE DAVET

Bakan Tekin, velileri çocukların etkinliklere katılımını desteklemeye ve yönlendirmeye çağırdı. Çocuklara vatanseverlik, merhamet, paylaşım gibi temel değerlerin kazandırılmasının önemine vurgu yaptı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MİLLÎ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN’DEN YENİ EĞİTİM DÖNEMİ AÇIKLAMASI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir