MİLLİ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN’E GÖRE TEKNOLOJİNİN EĞİTİMDEKİ ROLÜ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İstanbul’da düzenlenen “Eğitimde Yapay Zeka Zirvesi”nde teknolojinin eğitim sürecindeki önemine vurgu yaptı. Bakan Tekin, eğitimdeki dönüşümün sadece bakanlık değil, toplumun tüm kesimlerinin katkısıyla gerçekleşebileceğini belirtti.

EĞİTİM YÜKÜNÜN PAYLAŞILMASI VE TOPLUMSAL DESTEK

Bakan Tekin, Türkiye’deki eğitim yükünün bakanlık tarafından tek başına karşılanamayacağını vurgularken, diğer paydaşlarla iş birliği içinde olunması gerektiğini ifade etti. Gerçek ve tüzel kişiler, aileler, sivil toplum örgütleri ve meslek örgütlerinin desteğiyle eğitim yükünün paylaşılması gerektiğini belirtti.

TEKNOLOJİNİN TOPLUMSAL ETKİLERİ VE DEĞERLENDİRİLMESİ

Bakan Tekin, teknolojinin toplumsal ve ahlaki etkilerinin değerlendirilmesinin önemine dikkat çekti. Teknolojinin kullanımının insanlık, temel haklar, mahremiyet ve üretim gibi değerlere etkilerinin göz önünde bulundurulması gerektiğini belirtti.

Teknolojik Altyapıya İlişkin Rakamlar:

  • Eğitimde FATİH Projesi kapsamında okullara sağlanan etkileşimli tahta sayısı: 620 bin
  • Okulların internet altyapısının geliştirilmesi

EBA Platformu’nun Güncellenmesi:

Bakan Tekin, FATİH Projesi’nin bir parçası olan “Eğitim Bilişim Ağı (EBA)” platformunun sürekli güncellendiğini ve öğretmenlerin katkılarıyla zenginleştirildiğini belirtti. Platformun eğitim süreçlerine destek verdiğini ifade etti.

Öğretmenlere Teknoloji Kursları:

Bakan Tekin, FATİH Projesi kapsamında 500 bin öğretmene teknoloji kullanımıyla ilgili kurslar verildiğini ve Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden 85 bin öğretmene eğitim teknolojileri konusunda destek sağlandığını açıkladı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MİLLİ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN’E GÖRE TEKNOLOJİNİN EĞİTİMDEKİ ROLÜ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir