1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in Açıklamaları

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in Açıklamaları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2024 Bütçe görüşmelerinde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin, bakanlık olarak yaptıkları protokollerle ilgili eleştirilere cevap verirken, “Sizin tarikat cemaat dediğiniz, bizim STK dediğimiz yapılarla 10 tane protokolümüz var” ifadelerini kullandı.

Bakan Tekin, şu anda Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 yılı itibariyle geçerli toplam 2 bin 709 protokole sahip olduğunu belirtti. Bu protokollerden 1167 tanesinin resmi kurumlarla, 550 tanesinin STK’larla ve 986 tanesinin de çeşitli sivil toplum örgütleriyle yapıldığını dile getirdi.

Protokollerle bakanlığa hizmet eden ve destek olan kuruluşlara teşekkür eden Bakan Tekin, çocukların güvenliği ve eğitimine katkı sağlayan bu yapılarla protokol yapmaya devam edeceklerini vurguladı. Ayrıca, çocukların olumsuz etkilere maruz kalmalarını engellemek amacıyla STK’larla iş birliğine devam edeceklerini belirtti.

Bakan Tekin, 2024 bütçesine desteklerinden dolayı milletvekillerine ve Cumhurbaşkanı’na teşekkür ederek, eğitime verilen önemin altını çizdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in Açıklamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir