1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Millî Eğitim Bakanlığı Öğrencilere Destek Sağlıyor

Millî Eğitim Bakanlığı Öğrencilere Destek Sağlıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilerin eğitime erişimini artırmak ve fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla çeşitli sosyal politikalarla öğrencilere destek olmaya devam ediyor. Şartlı eğitim yardımından öğrenci burslarına, taşımalı eğitimden ücretsiz yemek hizmetine kadar birçok proje etkin bir şekilde uygulanıyor.

Ücretsiz Yemek Hizmeti Genişletiliyor

MEB’nin yaptığı çalışmalar neticesinde ücretsiz yemek hizmetinden faydalanan öğrenci sayısı 1,5 milyondan 1 milyon 796 bin 985’e yükseldi. Taşımalı eğitimden yararlanan yaklaşık 1 milyon öğrenci, ücretsiz öğle yemeği imkanından da faydalanıyorlar. Bakanlık bu programları sürekli genişleterek daha fazla öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Okul Öncesinde Ücretsiz Yemek Hizmeti

Özellikle okul öncesi eğitimi desteklemek amacıyla MEB, ücretsiz yemek hizmetini genişletiyor. Son bir yılda 400 bin okul öncesi çocuğa ücretsiz yemek imkanı sağlanmıştır. Bakan Mahmut Özer, 2023 yılına kadar bu sayıyı 2,5 milyona çıkaracaklarını ve özellikle okul öncesi eğitime ağırlık vereceklerini belirtti.

Bakan Özer’in Açıklamaları

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yapılan çalışmalar hakkında şu ifadeleri kullandı: “Bakanlığımız, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek adına sosyal politikalarla öğrencilerimize destek olmaya devam ediyor. Ücretsiz yemek hizmeti, öğrencilerimize önemli bir destektir. Hedefimiz bu hizmeti daha geniş kitlelere ulaştırmak ve eğitimde adaleti sağlamaktır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Millî Eğitim Bakanlığı Öğrencilere Destek Sağlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir