Millî Eğitim Bakanlığı ve Ankara Müzik Üniversitesi İş Birliği Protokolü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanlığı ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi arasında Türkiye’nin ilk güzel sanatlar ilkokulu ve ortaokulu ile güzel sanatlar lisesinin açılmasını öngören iş birliği protokolü imzalandı.

Devrim Niteliğinde Adım: Türkiye’nin İlk Güzel Sanatlar İlkokulu ve Ortaokulu

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Yerleşkesi’nde açılacak olan Türkiye’nin ilk güzel sanatlar ilkokulu ve ortaokulu projesi, Türkiye’de müzik eğitiminde devrim niteliğinde bir adım olarak değerlendiriliyor. Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bu adımın yetenekli çocuklar için yeni bir imkan sunduğunu belirtti.

Öğrenci Kabulü ve Konaklama İmkanları

Projeye göre, okullar Türkiye’nin dört bir yanından öğrenci kabul edecek. Ayrıca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayesindeki çocuklar da sürece dâhil olabilecek. Kampüs içinde konaklama imkanı sağlayan yurt ve pansiyon da öğrencilerin hizmetine sunulacak.

Sanat Eğitiminde Tarihi Bir Adım

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Özden, protokolün Türkiye Cumhuriyeti tarihinde sanat eğitimi için önemli bir adım olduğunu belirtti. Türk müziği temalı ilkokul, ortaokul ve güzel sanatlar lisesinin geleneksel sanatları geleceğe taşıyacağını vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Millî Eğitim Bakanlığı ve Ankara Müzik Üniversitesi İş Birliği Protokolü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir